Záverečné zhrnutie sezóny 2012/2013

Konečné výsledky Stolnotenisového oddielu ŠK Vatek Bernolákovo v sezóne 2012/2013

Stolnotenisový klub nastúpil do sezóny 2012/2013 s troma družstvami a vysokými ambíciami. Zloženie družstiev a kvalita hráčov umožňovala uvažovať každému družstvu o postupe do vyššej súťaže. Väčšina hráčov sa začala intenzívne pripravovať na prvé zápasy už vyše mesiaca pred začatím súťaže a niektorí aj dlhšie. Popri svojich pracovných i osobných povinnostiach sme trénovali trikrát do týždňa, aby sme boli pripravení už na prvé zápasy v sezóne, ktorá začala 1.10.2012.

Stolnotenisová liga Bratislavského kraja mala prvýkrát 7 líg (2. – 8.liga). Bernolákovo malo zastúpenie v 4., 7. a 8. lige. Z každej súťaže mohli postúpiť 2 družstvá, takže cieľ bol jasný. Nakoniec sa podarilo vybojovať postup družstvu ŠK Vatek Bernolákovo „A“ a ŠK Vatek „C“. „B-éčko“ v 7. lige úporne bojovalo do posledných zápasov, žiaľ v rozhodujúcom zápase zaúradovali choroby a družstvo nenastúpilo v plnom zložení a rozhodujúci zápas s klubom Karlova Ves „E“ prehralo tesne 11 : 7. A bolo po nádejach. Všetko ale dobre dopadlo, pretože vo vyšších súťažiach nastal posun a tak sa naše „B-éčko“ predstaví v ďalšej sezóne v 6. lige.

O kvalite našich hráčov svedčí i konečná percentuálna úspešnosť odohratých zápasov (viď tabuľka). Na záverečnom turnaji TOP 8 Bratislavského stolnotenisového zväzu (kde sa mohli zúčastniť len hráči umiestnení do 8. miesta vo svojej lige) mal klub ŠK Vatek Bernolákovo bezkonkurenčne najviac hráčov spomedzi všetkých klubov. Sezónu 2012/2013 považujeme z hľadiska reprezentácie obce Bernolákovo za veľmi úspešnú. Do ďalšieho ročníka chceme obstáť vo vyšších ligách so cťou.

Vizitka družstva ŠK Vatek „A“

Súťaž: 4. liga, počet družstiev v lige: 12, počet hráčov v lige: 116

Konečné umiestnenie v lige: 2. miesto

Hráči na základnej súpiske:

MenoPercentuálna úspešnosťUmiestnenie

Pavol Červeň

85,71 %

5.

Vendelín Hozzánk

50,67 %

23.

Peter Kytlica

41,30 %

35.

Michal Kövesi

78,57 %

7.

Vizitka družstva ŠK Vatek „B“

Súťaž: 7. liga, počet družstiev v lige: 12, počet hráčov v lige: 108

Konečné umiestnenie v lige: 3. miesto

Hráči na základnej súpiske, percentuálna úspešnosť a umiestnenie:

MenoPercentuálna úspešnosťUmiestnenie

Ján Kudjak

90 %

3.

Miroslav Sabo

70,18 %

14.

Jaroslav Chrťan

77,11 %

8.

Dušan Lipták

82 %

5.

Vizitka družstva ŠK Vatek „C“

Súťaž: 8. liga, počet družstiev v lige: 10, počet hráčov v lige: 82

Konečné umiestnenie v lige: 1. miesto

Hráči na základnej súpiske, percentuálna úspešnosť a umiestnenie:

MenoPercentuálna úspešnosťUmiestnenie

Štefan Šterk

84,62 %

6.

Marián Henc

92,31 %

2.

Ján Haluška

85,07 %

5.

Juraj Kolarovič

81,03 %

7.

Ďalší hráči klubu ŠK Vatek, ktorí nastúpili ako náhradníci:

Matúš Píš
Jozef Markus
Alexandra Grúberová
Nina Červeňová
Július Benko

Už tretiu sezónu trénujeme i hráme domáce zápasy mimo rodného Bernolákova, v stolnotenisovej herni v Rači. Bol to nevyhnutný krok, vzhľadom na nevhodné priestorové podmienky pre stolný tenis v Bernolákove. Naposledy sme hrali v telocvični SPoPŠ, kde bolo nevhodné osvetlenie, v zimných mesiacoch často chladno, stoly sa neustálym prenášaním a skladaním ničili. Často sme museli riešiť oprávnené sťažnosti súperov na podmienky na hranici regulárnosti. A čerešničkou na torte bolo, keď sa nám viackrát stalo, že nám nebolo umožnený vstup do telocvične, napriek dohodnutým termínom. To bolo veľmi nepríjemné najmä z dôvodu, že väčšina hráčov dochádzala z Bratislavy. Stratený čas i zbytočne najazdené kilometre. Preto padlo rozhodnutie, že si prenajmeme iné priestory, napriek zvýšeným osobným finančným nákladom. Mnohí však veríme, že raz sa stolný tenis vráti priamo do Bernolákova a poskytne možnosť najmä deťom a mladým venovať sa tomuto krásnemu športu a možno nadviazať na slávnu históriu bernolákovských stolných tenistov. Zároveň by sme chceli vedeniu obce poďakovať za podporu športu a nášho oddielu!

Jaroslav Chrťan, 20.4.2013